DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

55 Pages « < 53 54 55 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sunt gras ca porcu', cum slabesc?

bgdrenault
post 13 Jun 2024, 06:19
Post #1621


bgd


Group: Members
Posts: 3.333
Joined: 4 February 07
From: Piatra Neamt




am cauciucuri continental pe bicla, da, alea tin 2-3-4000, depinde de cum mergi si ce vechime au
Sunt no name uri care nu trec de 1000-1500


--------------------
Megane Sedan 1,33 140 CP 2019 Intens - XXX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 13 Jun 2024, 07:06
Post #1622


Forumist


Group: Members
Posts: 2.926
Joined: 23 July 09




@Merced au doar 14 ani ca e din 2010 luata bicla. 26 de ani au caucioacele de la bicla vintage, italieneasca, UNO 1000.
Pai dupa ce se toceste asta de e acum pe janta, bag unu italienesc, cauciucurile sunt ca vinul, se stie, cu cat sunt mai vechi cu atat sunt mai bune. radmasa.gif

De asemenea, nu imi schimb bicicleta, e foarte buna. Am o idee de afacere si daca imi iese, peste un an doi imi iau si eu specialized epic evo din ala cum are Muttley. Probabil o sa ma injure ca nu merita unu ca mine asa cv. But oh well, my money. radmasa.gif

This post has been edited by Filip: 13 Jun 2024, 07:10


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 13 Jun 2024, 07:12
Post #1623


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.240
Joined: 24 June 07




Lasa planurile, actioneaza in prezent. Pana iti iei tu nu stiu ce racheta de bicicleta, vezi diferenta intre ce junghi ai tu si ce beneficii ti-ar putea aduce pana si un SH ok-ish la vreo 1000 lei asa.



--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 13 Jun 2024, 07:14
Post #1624


Forumist


Group: Members
Posts: 2.926
Joined: 23 July 09




Nunu, e foarte bun rich bike-u, am prins 32 km/h cu el. Pana nu se intampla ceva defect catastrofal la el nu-l schimb.

Gasesc ca e ceva frumos sa scot maximul dintr-o ragalie de obiect, fie ca e vb de Laguna cu care am prins 205 km/h sau Rich Bike-u asta. radmasa.gif

This post has been edited by Filip: 13 Jun 2024, 07:31


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 13 Jun 2024, 21:18
Post #1625


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.240
Joined: 24 June 07




Nu reușește nimeni sa îți scoată din cap putinele idei fixe. Eu când am mers cu sărăcia chinezească din liceu și apoi am luat de la Muttley una de aluminiu mișto, nu îmi venea să cred cum drumul pe care îl făceam eu atunci săptămânal a devenit dintr-un chin, o plăcere.

In alta ordine de idei, azi pe la 6 am mâncat o porție de paste și m-am simțit vinovat puțin, așa că am ieșit la o tură.

La deal pe dus, la vale pe întors.

Screenshot_2024_06_13_19_59_22_443_com.xiaomi.hm.health.jpg ( Size: 442.67k ) Number of downloads: 235


Screenshot_2024_06_13_20_00_36_699_com.xiaomi.hm.health.jpg ( Size: 440.36k ) Number of downloads: 235


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 14 Jun 2024, 11:22
Post #1626


Forumist


Group: Members
Posts: 2.926
Joined: 23 July 09




Moama ce puls mic ai, felicitari! Mai ales la vitezele alea... coolspeak.gif


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post 14 Jun 2024, 17:25
Post #1627


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.240
Joined: 24 June 07




Prea mic nu e, cand eram in forma mai buna in 2022 aveam si mai jos pulsul mediu, dar lucrez sa-l mai scad. Ca idee, cifrele erau mult mai nasoale prin martie cand am inceput sa pedalez mai cu talent. Saptamana asta am mai bagat inca vreo 50 km in afara de astia, si o sa mai bag si duminica zic, cam 30 km pe niste coclauri, s-a marcat recent un traseu pe langa mine si-s curios unde duce, ca nu gasesc(inca) informatii pe site-ul organizatiei care a facut treaba asta, legat de locul de destinatie.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Filip
post 16 Jun 2024, 00:47
Post #1628


Forumist


Group: Members
Posts: 2.926
Joined: 23 July 09




Eu incerc sa bag 40-50km pe zi, in fiecare zi a saptamanii smile.gif) Ieri (vineri, cand scriu acum deja e duminica fiindca e trecut de 12 noaptea, corect e alaltaieri) am mers cu masina ca trebuia sa trec si pe la firma sa-mi iau un card de bonuri ca expirase ala vechi, pe urma si la dentist imediat dupa ca aveam programare, in fine. Dar pentru dentist am lasat masina la tata, si am luat metroul ca in sectorul 2 pe unde trebuia sa merg sunt multe lucrari de rabilitare a retelei de termoficare, benzi blocate, trafic infernal etc. La intoarcere, nemaifiind presat de timp, am lasat si metroul si m-am intors pe jos. 5 kilometri, lejer. Si pe urma pe seara m-am intalnit cu colegi din liceu in centru vechi, initial se facuse rezervare la Facultatea de bere, am mers acolo, inca 5 km pe jos, dar nu mai erau locuri si am mers in alta parte). Cu dus-intors 10km + aia 5 de la dentist - 15km de mers pe jos.

Azi (sambata), ca sa recuperez ziua in care spre rusinea mea a trebuit sa apelez la automobil, am bagat cu bicicleta 54.79km.

M-am cantarit tot azi - 81.5kg. icon_mrgreen.gif

Tot azi (sambata) am trecut prin obor sa iau un brat de pedala (pe partea stanga) fiindca cel de pe bicicleta is facuse joc la patratul ala si se tot desfacea surubul care il tinea fixat (plus ca scartaia si se simtea ca imediat sta sa cada. Am luat si surub nou, fiindca ii cam stricasem hexagonu la ala vechi.
Si tot din obor, de la acelasi vanzator am luat o presa cu tubulara de 14 speciala pentru surubul ala si pentru extrasul pedalei de pe patrat. Am schimbat bratul ala foarte usor asa. Sunt foarte multumit, totul e in parametri acum.

This post has been edited by Filip: 16 Jun 2024, 01:02

Attached thumbnail(s)
presa_brat_pedala.png ( Size: 1.74mb ) Number of downloads: 160


--------------------
Renault Laguna 1 1.6 16v, Nubira 1.6 16v, Astra G 1.4 16v 1998 ,1999, 2006
Fara Dacie viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post Today, 09:55
Post #1629


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.240
Joined: 24 June 07




Ieri am băgat o tură montană până la Curmătura Builei, in parcul național Buila Vânturarița. Am pus poza cu trackerul, dar ce voiam să zic este că urcarea am făcut-o pe fasting. E prima data când fac un asemenea efort pe nemâncate, diferență de nivel de 1000m.


Attached thumbnail(s)
IMG_20240629_211519.jpg ( Size: 1.93mb ) Number of downloads: 87


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post Today, 11:13
Post #1630


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




puls 130?!!
ori ești super antrenat ori n-a fost asa greu 😁
glumesc ✌️
n-ai spus cum a fost în timpul efortului?
în principiu epuizarea se simte la final dar dacă cursa e mai lungă efectele apar și în timpul efortului, se îngustează cimpul vizual, senzație de amețeală, un fel de negură se vede și... trebuie sa te oprești
.
eu, de la căldurile astea am pierdut un kg, 85 🙂
ba in dimineața asta, după o alergare de 9km în 49 minute aveam 83.8 😁
sper sa reușesc pînă în toamna să ajung la un 83 ☁️😇


--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post Today, 11:38
Post #1631


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.133
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




Ziceți sincer voi vreți să slăbiți că sa băgați mai multa bere la campionatul asta de fotbal.
De când au dat căldurile beau zilnic bere nu știu ce se întâmplă
Macar de as bea sa mă satur dar nu știu ce au pus ăștia in bere de nici nu te saturi, cum ai terminat o pe prima cum ai bea o pe a doua apoi pe a treia. Așa ajungi de dai 20 de lei pe bere 25 pe țigări 30 pa shaorma și te trezești că dai un salariu minim doar pe mofturi.
Mai trebuie sa iau și mancare la pisici deci e de a dreptul nasol


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post Today, 13:04
Post #1632


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




QUOTE(axabrt @ 30 Jun 2024, 11:38)
Ziceți sincer voi vreți să slăbiți că sa băgați mai multa bere la campionatul asta de fotbal.
*


😆👍
n-am treabă cu fotbalul
vazînd ce mafie e în sportul asta mi-am zis pas
și supraviețuiesc
m-am spurcat un pic la tenis dar din lipsă de timp nu manifest dependență
.
legat de slăbit, orice kg în plus peste numărul centimetrilor, dăm la o parte metrul, cresc riscul de diverse afecțiuni
afecțiuni care le tratezi pe consultații la medic, analize care mai de care și la final se lasă cu multe, multe pastile
toate astea costînd bani serioși
n-am acești bani, așa că alerg 🏃🙂 și de ceva timp m-am băgat și la dans 💃🕺😊
însă dansul, de fapt lecțiile de dans, mă costă 😶


--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post Today, 13:17
Post #1633


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.240
Joined: 24 June 07




QUOTE(Cosstel @ 30 Jun 2024, 12:13)
puls 130?!!
ori ești super antrenat ori n-a fost asa greu 😁

*



Pulsul ala era cel in timp real. Abia ma intorsesem, facusem un dus si imi pusesem la loc pe mana fitness trackeru'.

Nu am mai activat ca antrenament tura asta de mers pe jos, cand fac asta am observat ca nu numara prea bine pauzele, mai pierde semnal, apoi nici pasii separati nu-i inregistreaza. L-am lasat clasic, sa numere pasii, sa masoare el singur bataile inimii. Cand merg cu bicla ii dau "outdoor cycling".

Dar uite o poza cu graficul pe toata ziua sa-ti faci o idee.

Screenshot_2024_06_30_14_14_47_910_com.xiaomi.hm.health.jpg ( Size: 549.8k ) Number of downloads: 59


Foarte greu nu a fost, departe de mine sa fiu prea antrenat dar mi-am intrat intr-un ritim. Am suficient de mult curaj acum incat duminica viitoare pe la ora asta sper sa fiu sus pe Moldoveanu.

Dupa atata drum, in afara ca m-a suparat putin hernia ieri, ceea ce e destul de normal, 25km si pe plat, se comprima putin coloana oricum o dai, si in afata de putina febra musculara azi, sunt foarte ok.

This post has been edited by Merced: Today, 13:18


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Cosstel
post Today, 16:06
Post #1634


Membru incepator


Group: Members
Posts: 25
Joined: 4 November 05




arată foarte bine graficul 👍👋
succes în continuare 🚴


--------------------
VW Caddy Furgon 2006 - B03???
I'm a simple man, I see boobs, I press LIKE!
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Merced
post Today, 16:48
Post #1635


No fear. No limit. No equal.


Group: Members
Posts: 8.240
Joined: 24 June 07




Mersi la fel! Doar o mică precizare, in caz că nu s-a înțeles, tura a fost pe jos.


--------------------
Ford Ka 2012 1.2 benzina 69 cai Titanium
it's a kind of peace.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
axabrt
post Today, 20:56
Post #1636


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.133
Joined: 15 February 05
From: Ploiesti




QUOTE(Cosstel @ 30 Jun 2024, 13:04)
.
legat de slăbit, orice kg în plus peste numărul centimetrilor, dăm la o parte metrul, cresc riscul de diverse afecțiuni

*



Parca ai fi medicul.meu de.familie
Eu multi ani (vreo 40 am fost subponderal) da totuși cu colesterol.
Totuși covidu și sau vaccinul sau ambele mi au pus capac.
De când m a lovit covidu mi au ieșit și trigliceridele aiurea plus că obosesc cronic
O fi și vreo 4 ani de atunci, o.fi și vârstă o fi și copilul cine știe


--------------------
Ford Focus mk3.5 Ecob00st
.dracnev si boboru’ este viitoru’.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dandobre
post Today, 22:05
Post #1637


Membru autentic


Group: Members
Posts: 3.138
Joined: 3 August 12
From: Ilfov




QUOTE(Merced @ 30 Jun 2024, 09:55)
Ieri am băgat o tură montană până la Curmătura Builei, in parcul național Buila Vânturarița. Am pus poza cu trackerul, dar ce voiam să zic este că urcarea am făcut-o pe fasting. E prima data când fac un asemenea efort pe nemâncate, diferență de nivel de 1000m.
*



Ai bagat bine de tot
Dupa parerea mea, mersul e cel mai buna forma de miscare din punct de vedere al raportului beneficii/ riscuri de accidentare si dupa care te recuperezi cel mai rapid. Plus beneficii mentale daca mergi prin natura, desi am inteles ca exista unele chiar si atunci cand te antrenezi in interior. Desi nu prea am timp, mi-am facut un obicei ca atunci cand merg cu copilul la engleza, meditatii etc, sa ma plimb in zona respectiva timp de o ora, o ora jumate cat tine sedinta.



30 Jun 2024, 22:08:
QUOTE(axabrt @ 30 Jun 2024, 20:56)
Parca ai fi medicul.meu de.familie
Eu multi ani (vreo 40 am fost subponderal) da totuși cu colesterol.
Totuși covidu și sau vaccinul sau ambele mi au pus capac.
De când m a lovit covidu mi au ieșit și trigliceridele aiurea plus că obosesc cronic
O fi și vreo 4 ani de atunci, o.fi și vârstă o fi și copilul cine știe
*



Axa, te prinde varsta din urma...cand esti tanar, iti permiti multe chestii cu minime repercursiuni, cu fiecare an balanta se inclina invers, pana ajungi sa nu iti mai permiti niciun derapaj si tot naspa iti ies analizele...

This post has been edited by dandobre: Today, 22:08


--------------------
Ford, Suzuki Focus 3 combi, SxCross 2016, 2018
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
55 Pages « < 53 54 55
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 30th June 2024 - 22:59
Forum Renault