DaciaClub Logo

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Masinile de firma sau luate in leasing, nu mai au dreptul la parcare in fata blocului

Marty
post 20 Jan 2009, 10:47
Post #31


Membru cu privire de ansamblu


Group: Members
Posts: 5.840
Joined: 14 April 03
From: Corbu




QUOTE(einstein1984 @ 20 Jan 2009, 10:55)
Foarte buna ideea.
  Masina de firma sa stea la firma.
*


Oare de ce nu ma mira aceasta atitudine de baba proletara frustrata? nedumerire.gif


--------------------
Gillette De unica folosinta 2011 - B 999 NAM
Mindru absolvent de grup scolar.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 20 Jan 2009, 10:56
Post #32


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




QUOTE(Como @ 20 Jan 2009, 11:31)
OK sa te plangi ca n-ai loc de parcare? Iar vecinii ce-ar trebui sa faca?

Daca nu ai platit locul nu e ok. Eu parchez pe unde apuc pe strazi laterale, la cca 200 metrii de scara blocului in varianta in care am vazut in parcare si tractor de camion (TIR). Da eu nu am nici un drept sa fac aprecieri la adresa cuiva indiferent ce masina parcheaza pe ceva ce nu-i al meu...nu? ....am parcat 3 luni in Viena pe unde apucam pe strazi fara restrictie si nimeni nu mi-a ridicat stergatoarele ca ar fii locul lui wink.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 10:57
Post #33


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




repet, eu vorbesc de locurile platite.

Ala cu tir-ul nu cred ca are locul platit la primarie wink.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 20 Jan 2009, 11:02
Post #34


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




Pai eu cred ca daca tu platesti locul poti tine ce masina vrei pe el...asa pare logic


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 11:04
Post #35


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




cat timp ai un loc si ocupi unul singur. Asa mi se pare si mie logic.

Ala cu tir-ul in parcare e de competenta politiei nu a adp-ului care rezolva problema parcarilor mutandu-ma pe mine pe trotuar si p'ala de pe trotuar pe fostul meu loc.

In contractul meu scrie clar ca am dreptul la 1 loc, si daca mai vreau unul mi se poate acorda cu conditia sa fie liber, dar in momentul in care apare PRIMA solicitare de loc liber de parcare, mi-l iau. Asta daca am mai mult de 1 loc. Eu am unul singur.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 20 Jan 2009, 11:04
Post #36


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(OAP @ 20 Jan 2009, 12:02)
Pai eu cred ca daca tu platesti locul poti tine ce masina vrei pe el...asa pare logic
*



scrie clar sub 3,5 t.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
b64chr
post 20 Jan 2009, 11:07
Post #37


Moderator incepator


Group: Moderatori
Posts: 1.004
Joined: 17 December 04
From: Buzias, Timis




QUOTE(DragosP @ 20 Jan 2009, 10:43)
DAR, dacă nu știai, statul se bucură să fie mașinile pe firmă: RCA (în cele mai multe cazuri) aproape dublu, impozite mai mari, benzină mai multă (accize, tva și ce-o mai fi mai multe) etc -> taxe directe și indirecte mai multe colectate.
*


L-ai consultat si pe Vosganian cand ai facut calculul asta?

Ce-o fi asa de greu de inteles. Tu te duci la cumparaturi cu masina de firma, eu cu masina proprietate personala. Tu platesti cheltuielile masinii (masina in sine, benzina, reviziile etc.) din banii firmei, a ta ce-i drept. Eu platesc din buzunar. Pentru banii platiti de tine statul nu ia impozit direct. Pentru banii platiti de mine, statul ia impozit de la angajatorul meu si de la mine (ca-i platesc din salariu). Taxe si impozite indirecte platim amandoi. Deci cine este un mic evazionist?
Pe de alta parte nici sa folosesti masina personala in interes de servici nu este normal.
Sunt convins ca tu nu ma intelegi gresit, ti-ai facut calculul cel mai avantajos pentru tine si este foarte bine.


--------------------
Dacia Solenza 2003 / Skoda Octavia 2009
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 20 Jan 2009, 11:08
Post #38


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.874
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Mie mi se pare ca se cam umfla deliberat stirea asta. Eu stau in sectorul doi si aici este valabila de mult regula cu un loc de parcare PLATIT pe apartament, daca faceai cerere pentru loc de paracre ti se cerea acordul asociatiei de proprietari din blocul in a carei parcari cereai loc, iar la fiecare plata anuala a taxei ti se cere si talonul masinii pentru a se verifica daca nu cumva ceri loc pentru altcineva. Si nimeni nu se strofoca pe la TV. Si-asa locurile de inchiriat sunt foarte putine iar majoritatea isi parchiaza masinile prin alte parti.
Mi s-a parut amuzant (sau aproape amuzant) sa vad la stirile de la A3 cum ziceau ca de acum soferii trebuie sa-si lase masinile la marginea Bucurestiului.
Mi se pare o aberatie, pana la urma mi se pare normal sa se poata inchiria un spatiu de parcare (bine-inteles cu conditia sa existe) pentru fiecare apartament, indiferent daca masina e prorpietatea mea sau este de la servici. Dar mi s-ar parea normal si reversul, adica daca am voie sa inchiriez acasa spatiu pentru masina de la servici, atunci sa nu se mai dea voie in centru Bucurestiului sa se rezerve locuri pentru diferite firme. Caci cred ca jumatate de locurile de parcare din zona UNiversitate de exemplu sunt rezervate pentru banci, firme etc.


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 11:15
Post #39


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




b64chr eu te inteleg perfect si ai dreptate, dar asta nu e de competenta adp-ului si primaria nu este unealta de urmarire a evazionistilor wink.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ceribros
post 20 Jan 2009, 11:15
Post #40


Obiectele din oglinda sunt mai apropiate decat par


Group: Members
Posts: 285
Joined: 8 January 08




Oricum dupa cum spuneam legea este facuta de tot **** ca sa nu zic cum. Ea se refera la locurile platite nu la cele neplatite. Asa ca stai linistiti. Ca ii vizeaza doar pe cei care au mai multe locuri de parcare si pe cei care nu au masini si folosesc un loc de parcare. Mie mi se pare in regula sa vi frumusel cu troleul la munca sau cu masina personala zi de zi sa vezi cum e cand consumi combustibil din buzunarul tau la semafor din cauza ca e aglomerat si sunt o gramada care isi iau masinile de firma acasa. Din pacate noi nu avem spirit civic, eu recunos ca ma duceam cu masina la facultate dar cand veneam acasa mai luam cu mine inca 4 colegi pe care ii lasam acasa sau le metrou, dal la noi ca la tara caruta si taranu (masina si omul) sau mai bine zis jeepul si mexicanu la volan. Ca daca ai masina mai mica iti ramane in gat iar daca mai iei pe unu cu tine e jale.

This post has been edited by ceribros: 20 Jan 2009, 11:17


--------------------
Am avut Dacie Berlina 1997
In asteptarea gaurii negre....eu sper totusi sa fie mulatra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 11:17
Post #41


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(Highwayman @ 20 Jan 2009, 11:08)
Mi se pare o aberatie, pana la urma mi se pare normal sa se poata inchiria un spatiu de parcare (bine-inteles cu conditia sa existe) pentru fiecare apartament, indiferent daca masina e prorpietatea mea sau este de la servici. Dar mi s-ar parea normal si reversul, adica daca am voie sa inchiriez acasa spatiu pentru masina de la servici, atunci sa nu se mai dea voie in centru Bucurestiului sa se rezerve locuri pentru diferite firme. Caci cred ca jumatate de locurile de parcare din zona UNiversitate de exemplu sunt rezervate pentru banci, firme etc.
*



tu mi-ai dat o idee buna. Pe principiul sa moara si capra vecinului, as interzice accesul masinilor personale in tipul zilei in zonele ne-rezidentiale, pe ideea ca n-au ce cauta acolo! Esti la munca, nu ai de ce sa te plimbi cu masina personala. Ai masina de firma, te plimbi cu aia. N-ai, cu autobuzu' lui einstein


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 20 Jan 2009, 11:22
Post #42


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.874
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Asta nu e o lege, ci este o hotarare a Consiliului General si nu este prima aberatie pe care o scot pe piata.
Apropo de locurile de parcare: in articol primarul sectorului 3 sunt prea putine cereri fata de locurile de parcare. Ce-as vrea sa fie asa si in sectorul 2.... Acum cam o luna pe Teiul Doamnei s-au pus semne "Parcare" pe margine, desi asa se parcheaza de 25 de ani de cand stau in zona. Ontanu o sa se laude ca a mai facut nu stiu cate zeci-sute de locuri de parcare.

Ov, pai nu vor sa faca ceva de genul asta cu introducerea taxei de traversare a centrului? tongue.gif Vroiam sa subliniez faptul ca e frustrant (cel putin pentru mie) sa vad ca uneori te invarti degeaba in cautarea unui loc de parcare si sa vezi multe locuri libere dar inchise cu "capre" ca sunt rezervate pentru restaurantul X de exemplu.

This post has been edited by Highwayman: 20 Jan 2009, 11:35


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
namidee
post 20 Jan 2009, 11:25
Post #43


Membru autentic


Group: Members
Posts: 418
Joined: 19 September 08
From: Frankfurt




QUOTE(ceribros @ 20 Jan 2009, 11:15)
Din pacate noi nu avem spirit civic, eu recunos ca ma duceam cu masina la facultate dar cand veneam acasa mai luam cu mine inca 4 colegi pe care ii lasam acasa sau le metrou, dal la noi ca la tara caruta si taranu (masina si omul) sau mai bine zis jeepul si mexicanu la volan. Ca daca ai masina mai mica iti ramane in gat iar daca mai iei pe unu cu tine e jale.
*



Ce se cheama sa arunci vorbe... Sa le pui textuletul de mai sus nemtilor, ca si astia numai omul si masina ii vezi, bine nu "jeepul si mexicanul", ci "compacta si neamtul". Si daca nici astia n-au spirit civic, atunci nu stiu care mai au.


--------------------
Dacia Sandero 1.4 MPI 2008
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
OAP
post 20 Jan 2009, 11:34
Post #44


Membru autentic


Group: Members
Posts: 808
Joined: 7 November 06
From: Bucuresti




QUOTE(ceribros @ 20 Jan 2009, 12:15)
eu recunos ca ma duceam cu masina la facultate dar cand veneam acasa mai luam cu mine inca 4 colegi pe care ii lasam acasa sau le metrou,

radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif .....e libertate acuma, fiecare face ce vrea....apropo cum ii separai pe aia de ii lasai acasa de aia care-i duceai la metrou...ce lume domne`, ti-e frica sa mai iesi din casa icon_mrgreen.gif


--------------------
. . .
Pus astfel în lumină, ancorat în sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludează meandrele concretului.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ceribros
post 20 Jan 2009, 11:43
Post #45


Obiectele din oglinda sunt mai apropiate decat par


Group: Members
Posts: 285
Joined: 8 January 08




da ma asteptam la asa raspunsuri daia l-am si pus, ma refer ca avand in vedere ca traversam tot Bucurestiu Universitate , Romana, Aviatorilor mai luam cativa colegi pe care ii lasam acasa (Romana, Universitate si unu pe care il lasam la metrou) chiar greu de inteles pentru unii ca mai pot merge si 2 metrii pe jos ca sa iasa in drum, inteleg v-a umbrit mintea democratia. Asa scuteam drumul de 3 masini, la dus faceam la fel ii culegeam pe fiecare din locul de unde ii lasam. A e chiar greu sa te intelegi cu un coleg de munca sa traca sa te ia si pe tine daca tot trece prin fata casei tale, cum spuneam si mai devreme si de data asta o spun romaneste tiganu si mertanu.

This post has been edited by ceribros: 20 Jan 2009, 11:45


--------------------
Am avut Dacie Berlina 1997
In asteptarea gaurii negre....eu sper totusi sa fie mulatra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
IRONICK
post 20 Jan 2009, 11:43
Post #46


-


Group: Members
Posts: 21.979
Joined: 19 April 05
From: Romania




QUOTE(Ov @ 20 Jan 2009, 11:17)
Esti la munca, nu ai de ce sa te plimbi cu masina personala
Da, dar stii care este faza? Procentul celor nesimtiti care ocupa mai multe locuri de parcare este covarsitor fata de cei in situatia ta in care zici ca ai o singura masina.

This post has been edited by IRONICK: 20 Jan 2009, 11:45


--------------------
CUGIR Albalux 11 1982 - B-11-LUX
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 11:45
Post #47


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




am inteles, dar sa vina organu si sa-i amendeze ca ocupa ABUZIV mai multe locuri de parcare. Nu sa-mi dea mie un sut in fund ca am masina ca beneficiu (si fac evaziune neplatind taxe la ea) de la firma si sa ma mute pe trotuar.


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 20 Jan 2009, 11:57
Post #48


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.874
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Vise taica... intai ar trebui sa inceapa cu ridcarea epavelor care au facut radacini. Orice loc eliberat conteaza. Iar Bucurestiului i-ar trebui o strategie unitara pentru crearea de locuri de parcare. Banii luati din inchirierea locurilor existente ar trebui sa se duca spre crearea de locuri noi.


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 20 Jan 2009, 11:59
Post #49


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




nu pot sa ia nici o epava daca are impozitul platit. Iar ala e ~50 ron/an. RCA si ITP nu e necesar pentru ca nu sunt pe un drum public.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
dizzy
post 20 Jan 2009, 12:10
Post #50


Work smart not hard!


Group: Members
Posts: 4.794
Joined: 11 February 04




Ba e chiar domeniu public
Vrei sa tii epava, o tii la tine in garaj sau la tine in curte, nu pe domeniu public.
Daca nu are RCA, se radiaza automat deci e abandonata deci o pot lua!


--------------------
Whirpool ex Dacia Logan 2005 - B zzz SXX
Stupidity is a more dangerous enemy of the good than evil.
I have no time to battle egos and small minds.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
sorin1983
post 20 Jan 2009, 12:11
Post #51


Membru autentic


Group: Members
Posts: 5.599
Joined: 3 July 06
From: Bucuresti-Rahova




totusi ... a inebunit lumea.. la adp s5 era un balamuc... cica oamenii erau de la 6 acolo si la 10 de abia ajunsesera la casierie(dupa ce treci pe la serviciul parcari). si ieri a fost la fel! in contract e stipulat ca poti faci plata pana la 31 martie! oare mai vin d-astia cu spaguta si adp-ul le da locul meu daca n-am platit primul ? si aici am vazut ca se interesau astia de masini de firma... cred ca o sa fie la nivel de municipiu, insa am inteles ca daca ai hartie de la firma ca ai masina acasa sa o folosesti iti dau parcare in limita stocului NEdisponibil.


--------------------
Renault Megane1- -Sisteme electronice de securitate
"Pe zi ce trece, prostii fac progrese, devin si mai prosti!" C. Vadim Tudor
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 20 Jan 2009, 12:15
Post #52


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.874
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Locul e al tau pana la 31 martie. Ca platesti acum sau platesti la 31 martie e acelasi lucru. De abia dupa aceea se vede ce locuri au ramas neplatatite si se repartizeaza celor ce au facut cereri. Cel putin asa stiu eu.


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 20 Jan 2009, 12:15
Post #53


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Ii clar ca sunt multi dezavantajati, dar atata timp cat numarul locurilor de parcare ii mai mic ca si numarul masinilor, sortarea trebuie sa se faca cumva, nu?
Iar despre parcarile sub/supra terane, cati ar merge sa-si faca abonament acolo? Preturi mult mai mari, distanta mai mare de bloc ... Chiar zilele trecute citeam un articol, o parcare supraterana din Cluj mai are un pic si ii in faliment, dar pe langa parcarea respectiva se parcheaza la greu care cum apuca. O parcare sub/supra terana are si niste costuri de intretinere, inafara de a trasa doua dungi si un numar eventual.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 12:15
Post #54


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




eu am hartie de la firma, dar acum luand-o pe partea cealalta, la ce mai e buna legea daca poate oricine sa vina cu o hartie "de la firma"

deci pe bune, astia sunt chiar tampiti


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
argon
post 20 Jan 2009, 12:16
Post #55


Mesaj semiautomat


Group: Members
Posts: 33.671
Joined: 15 August 05




QUOTE(dizzy @ 20 Jan 2009, 13:10)
Ba e chiar domeniu public

*




si am zis eu altceva? pe domeniu public nu-ti trebuie RCA si ITP, astea iti trebuie doar pe un drum public. Nu se radiaza daca nu are RCA, sunt teorii.


--------------------
Renault Laguna 2007 - 2.0 DCI 16v 180
Fara turbo, viata e pustiu.
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Ov
post 20 Jan 2009, 12:16
Post #56


Academician doctor inginer, savant de renume mondial


Group: Moderatori
Posts: 7.458
Joined: 11 November 03
From: Bucuresti




QUOTE(Serje @ 20 Jan 2009, 12:15)
sortarea trebuie sa se faca cumva, nu?
*



eu as face dupa culoare

sau dupa vechime

sau (ca tot e la moda) dupa norma de poluare wacko.gif


--------------------
Dacia 1300 1972
when life gives you lemon, make lemonade
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
ceribros
post 20 Jan 2009, 12:20
Post #57


Obiectele din oglinda sunt mai apropiate decat par


Group: Members
Posts: 285
Joined: 8 January 08




QUOTE(Serje @ 20 Jan 2009, 12:15)
Ii clar ca sunt multi dezavantajati, dar atata timp cat numarul locurilor de parcare ii mai mic ca si numarul masinilor, sortarea trebuie sa se faca cumva, nu?
Iar despre parcarile sub/supra terane, cati ar merge sa-si faca abonament acolo? Preturi mult mai mari, distanta mai mare de bloc ... Chiar zilele trecute citeam un articol, o parcare supraterana din Cluj mai are un pic si ii in faliment, dar pe langa parcarea respectiva se parcheaza la greu care cum apuca. O parcare sub/supra terana are si niste costuri de intretinere, inafara de a trasa doua dungi si un numar eventual.
*


Pai aceasta parcare ar trebui inchiriata unei sau mai multor firme care isi permite sa plateasca, nu aluia care pe langa asigurare, benzina, rovigneta, intretinerea masiniii si alte cheltuieli ii mai ceri si bani de parcare. Eu as fi de acord sa platesc cat este acum parcarea (60-80 lei/an) si sa imi dea un loc unde sa parchez oricand vrea muschiu meu dar nu sa dau acesti bani pe luna ca nu imi cresc dolarei in copacul din fata casei. Dar din pacate la mine in fata blocului nu exista posibilitatea de a face o parcare.

This post has been edited by ceribros: 20 Jan 2009, 12:22


--------------------
Am avut Dacie Berlina 1997
In asteptarea gaurii negre....eu sper totusi sa fie mulatra
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 20 Jan 2009, 12:22
Post #58


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Masinile de culoare alba sa aiba prioritate, ca tot zicea cineva ca daca s-ar vopsi casele in alb s-ar reduce incalzirea globala radmasa.gif .

Nu mi se pare corecta in unele parti hotararea asta, dar ... ceva criteriu de sortare tot trebuie facut. Aia cu masinile pe leasing ii cea mai penibila.


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Highwayman
post 20 Jan 2009, 12:29
Post #59


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.874
Joined: 30 September 04
From: Marele sat numit Bucuresti




Eu ma gandeam sa imi inchiriez loc in parcarea subterana de la Obor desi este la 2 statii de tramvai de mine dar de cand am vazut pretul....... http://www.4-cars.ro/Articol.aspx?id=290&t...m-si-cat-platim


--------------------
- - Ex. Megane 3 2009, Ex. Megane 2 Sedane 2005
"If A is a success in life, then A equals x plus y plus z. Work is x; y is play; and z is keeping your mouth shut." (Albert Einstein)
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
Serje
post 20 Jan 2009, 12:34
Post #60


Membru autentic


Group: Members
Posts: 2.129
Joined: 11 December 04
From: Cluj-Napoca




Mai vrea cineva parcari sub/supra terane? radmasa.gif


--------------------
MTD Optima 53 SPB HW
User is offlineGalerie FotoPM
Go to the top of the page
+
5 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic


1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Lo-Fi Version  Harta site  Parteneri  Jocuri online  Curs Valutar  HRH Haine din lana merinos Time is now: 27th June 2024 - 21:52
Forum Renault